Jdi na obsah Jdi na menu
 


Část záměru Tříkrálové sbírky 2013 uskutečněna

1. 2. 2013

Část záměru Tříkrálové sbírky 2013 již uskutečněna

 (Přibyslav) V pátek 25. ledna 2013 byl předán do užívání Charitní ošetřovatelské službě v Přibyslavi nový automobil Suzuki SX4. Ten byl financován z prostředků Tříkrálové sbírky 2013. Pro Oblastní charitu Havlíčkův Brod je to nejrychleji realizovaný záměr sbírky v historii.

Novému automobilu udělil požehnání přibyslavský kněz P. Zdeněk Kubeš. Charitní ošetřovatelská služba v Přibyslavi nyní pečuje o zhruba 30 klientů. Charitní ošetřovatelská služba je odborná zdravotní péče, kterou poskytují kvalifikované zdravotní sestry v domácím prostředí klienta. Péče je ordinována praktickými lékaři a výkony jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Jedná se např. o podávání léků ve všech formách, odběry krve a ostatního biologického materiálu, sledování a kontroly diabetiků, léčbu a prevenci proleženin, cévkování, kontroly fyziologických funkcí organizmu, krevního tlaku a další. Charitní ošetřovatelská služba v Přibyslavi funguje od roku 2006 a provozuje ji Oblastní charita Havlíčkův Brod.

Na Přibyslavsku výtěžek letošní Tříkrálové sbírky lehce překročil hranici 200 tisíc korun, což je mezi farnostmi v havlíčkobrodském a humpoleckém vikariátu jednoznačně nejlepší výsledek. Kromě již uskutečněného nákupu automobilu pro Charitní ošetřovatelskou službu v Přibyslavi bude z výtěžku Tříkrálové sbírky 2013 zařízena kaple v Domě s pečovatelskou službou v Humpolci, budou podpořeny další služby Oblastní charity Havlíčkův Brod a část prostředků je připravena na přímou pomoc potřebným doma i v zahraničí.

 

 

Hana Fikarová, PR

pr@charitahb.cz

 

http://hb.charita.cz/clanky/cast-zameru-trikralove-sbirky-2013-jiz-uskutecnena